הצגות התיאטרון הנסיך מפלסטלינה

שם ההצגה הנסיך מפלסטלינה

מחזה: רענן פז
בימוי: דיויד בילנקה
מוזיקה: אסף רוט
תפאורה ותלבושות: מירב נתנאל דנון
עיצוב אביזרים ואיורים: ריה לידר
עיצוב תאורה: יחיאל אורגל

משתתפים:

אורן הגני, עומר יצחקי, אסף רוט
המחזה מתרחש בימי מלחמת העולם השנייה, בהולנד הכבושה על ידי השלטון הנאצי. במרכז המחזה עומדת דמותו של רוג'ר, ילד הולנדי נוצרי בן 10.
יום אחד רוג'ר רואה ילד שגונב לחם מחייל גרמני. הוא נדהם מהאומץ של הגנב המסתורי ומחליט לעקוב אחריו. בלי לשים לב, רוג'ר מגיע למזרח השחור, האזור שאליו לקחו את כל היהודים. לפתע מתחילות הפגזות אוויריות, רעש של מטוסים ואזעקות. רוג'ר מחפש מחסה, נלחץ ומתעלף.
כשרוג'ר מתעורר הוא מוצא עצמו בתוך מרתף רעוע ומולו עומד הילד הגנב. לילד קוראים יסה. גם הוא בן 10 וחי לבד בלי שאף אחד ישמור עליו. יסה מספר לרוג'ר שהוא נסיך של ממלכה רחוקה ששמה 'פלסטלינה' ויום אחד אבא שלו יחזור על מטוס, הם ינצחו את כל החיילים ויחזרו לממלכה שלהם. בינתיים הוא חי בארמון שלו ומחפש דרכים לנצח את הגרמנים ממש לבדו. יסה סוחף את רוג'ר בסיפוריו המדהימים על הממלכה הקסומה, שם יש גחליליות אש, נהרות לבה ופצצות משומן נמרים. רוג'ר נשבה בקסמו של הילד המסתורי ומבטיח לעזור לו ככל יכולתו.
האמת שרוג'ר לא יודע היא שיסה הוא לא ילד אלא ילדה יהודייה. לפני שהגרמנים לקחו את אבא שלה הוא אמר לה שהחיילים רעים מאוד לבנות ואסור שאף אחד יידע שהיא בת. 
המחזה 'הנסיך מפלסטלינה' הוא סיפור על הישרדות, התבגרות בטרם עת, והיכולת לשרוד בעזרת משחקי דמיון ופנטזיה.

ההצגה מיועדת לכיתות ג' – ו'
הצגה מודולרית – מתאימה לכל חלל

צילום: יוסי צווקר
ההצגה זכתה ב - 4 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים: פרס ההצגה הטובה ביותר, פרס המחזה, פרס השחקנית ופרס המוזיקה החיה. מאושרת בסל תרבות ארצי בציון לשבח
גילאים: ג׳-ו׳  קהל:200איש משך ההצגה50 דקות
הביקורת משבחת...
בנימוקי הבחירה כתבו השופטים כי מדובר ב"יצירה אמיצה, כנה ולא מתפשרת, המצליחה לשמור על אופטימיות, קלילות ותום בתוך מציאות מורכבת. כל מרכיבי ההצגה עובדים בהרמוניה וחוברים יחד לכדי יצירה אחת שלמה. ההצגה סוחפת את קהל הילדים אל תוך עולם מלא דמיון וקסם בעזרת אלמנטים מקוריים". ההפקה זכתה גם בפרס המחזה, שניתן לרענן פז, פרס השחקנית, שניתן לעומר יצחקי, ופרס הנגינה החיה על במה, שניתן לאסף רוט.
לביקורת המלאה
מיה אשרי, הארץ
"הנסיך מפלסטלינה", בהשראת הספר "יסה, בלוואל צ'י" של הסופר ההולנדי הארם דה יונגה, היא הזוכה בפרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שהסתיים אתמול" ידיעות אחרונות, יום שלישי, י"ח בניסן תשע"ח, 3.4.18
יואב בירנברג, ידיעות אחרונות
צחקנו, התרגשנו, פחדנו לרגע ושמחנו ביחד איתם. חדר הפלאות בו היא מציגה, קטן אינטימי ומרגיש לקהל שהוא חלק מההצגה.
לביקורת המלאה
לימור גרוס קלינגר, Saloona